Gymnázium Mimoň

 
 

Adresa: Letná 263, 471 24 Mimoň | Tel.: 487 862 883 | E-mail: gm@gymi.cz 

 

Naučná stezka Ralsko

naucna stezkaNaučná stezka Ralsko začíná v zámeckém parku a poté se napojuje na červenou turistickou značku, která vede až ke zřícenině hradu Ralsko. Stezka je určena především dětem z druhého stupně základních škol, ale s pomocí učitele nebo rodičů zvládnou většinu úkolů i děti mladší.
Stezka je rozdělena na dvě části:

  1. Zámecký park – 4 zastavení
  2. Vranovská alej – Ralsko – 10 zastavení

Jednotlivá zastavení jsou značena erby s číslem uprostřed. Ke každému zastavení jsou pro děti zhotoveny zábavné pracovní listy s různými úkoly, které je hravou formou seznámí s rostlinami, živočichy, geologií a částečně i historií Ralska a jeho okolí. Celou stezkou děti provází rytíř Jan z Ralska. Pracovní listy jsou součástí tohoto CD, můžete si je tedy pro sebe a pro děti vytisknout.
Pro dospělé jsou vytištěny informační letáky s popisem jednotlivých zastavení. Letáky je možné si vyzvednout na těchto místech: Gymnázium Mimoň, DDM Vážka a Informační centrum v Mimoni.
Veškeré materiály týkající se naučné stezky včetně aktualizací pracovních listů naleznete také na internetových stránkách projektu.

Celková délka trasy včetně cesty zpět je asi 11 km.
První část – Zámecký park – je celkově nenáročná a lze ji zvládnout i s plněním úkolů přibližně za 1-1,5 hodiny.
Druhá část - Vranovská alej - Ralsko - je časově i fyzicky náročnější. Samotný výstup na vrchol trvá asi 2 hodiny, s plněním úkolů pak 3-4 hodiny.
Stezku lze samozřejmě absolvovat celou najednou, ale doporučujeme spíš projít každou část zvlášť.


Pracovní listy


Naučná stezka Ralsko

Naučná stezka Ralsko
informační tabule v městském parku v Mimoni