Gymnázium Mimoň

 
 

Adresa: Letná 263, 471 24 Mimoň | Tel.: 487 862 883 | GSM: 725 820 472 | E-mail: gm@gymi.cz | Skype: gymnazium.mimon

 

Večer Československo-sovětského přátelství po 50 letech

Akce č. 15 z cyklu OCCUPY 2018 PROSTOR RALSKO, který je součástí výstavy SOVĚTSKÁ OKUPACE od počátku do konce.

Původní záměr akce:

Po 50 letech od roku 1968 obnovujeme činnost Svazu československo-sovětského přátelství, druhé nejmasovější organizace v ČSR a v ČSSR, působící již od roku 1948. Organizace, která u nás významnou měrou popularizovala sovětskou vědu, historii a kulturu, se také podílela na „proruské“ komunistické propagandě a přispívala k tzv. normalizaci v období přítomnosti sovětských vojsk na našem území. Po vzoru akcí pořádaných Svazem organizujeme večer plný Ruska a ruského umění s dětmi z bývalé ruské školy Jurije Gagarina v Mimoni.

Popis plánované akce:

GOGLMOGL produktion ve spolupráci s režijním duem VerRich uvádí studentky a studenty mimoňského gymnázia v premiéře divadelního Večera ČSSR-SSSR přátelství po 50 letech! Večer, který začíná jako vědomostní soutěž o Sovětském svazu, se postupně mění v divokou přehlídku lidového umění, kde se minulost potkává s budoucností a oficiální propaganda s podvratným disentem. To vše v interpretaci nejmladší generace pracující inteligence pod střechou buržoazně-revanšistického Muzea sudetského Němce Eduarda Helda v Zákupech, kde místní komunistická buňka podle svých vlastních slov vždycky pracovala jen a jen pro lidi, pro nikoho jinýho… nikoho nezavraždila a vždycky po sobě umyla talířky... přijďte se přesvědčit!

Hrajeme pro vás:

Anna Bartoňová, Felicitas Martinová, Viktorie Shybivská, Aneta Šemberová, Filip Ehrenberger, Václav Král, Jiří Sedláček, Maty Sochor, Veronika Kyrianová a Richard Němec

Doporučení:

Večer doporučujeme spojit s návštěvou výstavy SOVĚTSKÁ OKUPACE od počátku do konce, jejíž jedna část, instalace Dočasný pobyt sovětských vojsk, je k vidění přímo v Muzeu Eduarda Helda. Zbylé části pak ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě.

Bližší info:

https://www.muzeumcl.cz/sovetska_okupace.html

Projekt je realizován za finanční podpory:

Město Česká Lípa, Nadace Život umělce, Liberecký kraj – Záštita paní radní Květy Vinklátové

 
publikováno: 17. 10. 2018