Gymnázium Mimoň

 
 

Adresa: Letná 263, 471 24 Mimoň | Tel.: 487 862 883 | GSM: 725 820 472 | E-mail: gm@gymi.cz | Skype: gymnazium.mimon

 

Lyžařský kurz v Rakousku

Třetí únorovou neděli se chvíli před půlnocí u budovy gymnázia sešla skupinka nadšených lyžařů, která vyrazila na sportovní lyžařský kurz do  rakouských Alp.

Po dlouhé noční cestě jsme konečně dorazili do cíle, k bohaté ranní snídani. Zároveň jsme měli možnost procvičit si konverzaci v němčině. Po snídani jsme se rychle ubytovali a před jedenáctou hodinou jsme vyrazili do údolí, kde se nad lyžařskými středisky Saalbach a Hinterglemm klikatí více než 200 kilometrů sjezdovek. Po rozcvičení a rozježdění jsme se rozdělili do družstev a užívali si první den lyžování. Saalbach je jedno z největších lyžařských středisek v Rakousku. V průběhu týdne jsme měli možnost zdokonalovat své lyžařské dovednosti na různých místech tohoto obrovského střediska a prakticky jsme lyžovali každý den na jiném místě. Zpestřením byl také měřený slalom, který tento areál návštěvníkům nabízí.

Sjezdovky byly upravené a vzhledem k rozsáhlosti areálu se nikde netvořily fronty. I přes všechny pády a jedno drobné zranění jsme si skvěle zalyžovali a vrátili se domů v pořádku.

Účastníci zájezdu :-)

 
publikováno: 10. 03. 2018