Gymnázium Mimoň

 
 

Adresa: Letná 263, 471 24 Mimoň | Tel.: 487 862 883 | GSM: 725 820 472 | E-mail: gm@gymi.cz | Skype: gymnazium.mimon

 

Adaptační kurz prima 2017

Stalo se již tradicí, že se naši nováčci bezprostředně po zahájení školního roku poznávají na třídenním adaptačním kurzu, jenž se tentokrát uskutečnil v Mukařově. O jeho průběhu napsala primánka Viktorie Novotná:

Středa 7. 9.

Primáni a tři septimáni se shromáždili před školou. V 9:00 všichni nasedli na kola a vyrazili na dvacetikilometrovou trasu, která končila v ubytovně Seba v Mukařově. Cesta trvala přibližně hodinu a půl. Hlavní bylo, že jsme všichni dojeli v pořádku. Po ubytování a poučení, jak se máme na místě chovat, následoval oběd a po něm první seznamovací hra, během níž jsme si zapamatovali jména ostatních. Také jsme si zahráli vybíjenou a rozdělili se do tří skupin, ve kterých jsme po celou dobu soutěžili. Večerka byla ve 22:00, do té doby jsme mohli potichu navštěvovat ostatní pokoje.

Čtvrtek 8. 9.

Budíček byl v 7:30. Následovala snídaně, ta byla formou švédských stolů. Pak přišly na řadu hry, které vyžadovaly týmovou spolupráci. Všechny týmy se snažily ze všech sil, ale vyhrát mohl jen jeden. Po obědě jsme se vydali na procházku ke starému mlýnu. Protože se nám nechtělo brodit přes potok, tak jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna se vrátila stejnou cestou a druhá šla delší trasu „na tvrďáka“. Po setmění jsme si zahráli ještě jednu vynikající hru. Při té předešlé jsme si totiž obkreslili nohu a do ní jsme nakreslili své záliby nebo koníčky. Tyto nohy jsme pak použili tak, že si každý vylosoval jednu nohu a musel zjistit, komu patří. Večerka ve 22:00 po takto náročném dni nikomu nevadila.

Pátek 9. 9.

Po snídani jsme si zabalili, dohráli jsme hry a čekali na vyhlášení výsledků. Vyhrál 3. tým. Pak jsme naložili batohy do dodávky a vyrazili na cestu. Po příjezdu jsme si rozebrali batohy a šli (jeli) domů.

Tento kurz se obešel bez vážných zranění, až na skříplé prsty v okně. Chtěli bychom poděkovat žákům septimy (Kačce, Maxovi a Márovi) za úžasné hry a učitelům za podporu a dozor.

 
publikováno: 15. 09. 2017