Gymnázium Mimoň

 
 

Adresa: Letná 263, 471 24 Mimoň | Tel.: 487 862 883 | E-mail: gm@gymi.cz 

 

2016 William Shakespeare: Bouře

BouřeDne 23. dubna 2016 si celý svět připomínal čtyřsté výročí úmrtí Williama Shakespeara. Dívčí amatérský divadelní ansámbl DADA při Kabinetu pro vědy, umění a slovesnost císaře Františka Josefa I. připravil pro tuto příležitost inscenaci poslední Shakespearovy hry, romance Bouře (The Tempest).
V publiku byla přítomna řada osobností regionálního kulturního a společenského života včetně hejtmana Libereckého kraje Martina Půty. Naše pozvání přijal i autor prezentovaného překladu Shakespearovy Bouře doc. Jiří Josek, bohemista, translatolog a divadelní režisér, který za svůj překlad Hamleta získal v roce 1999 cenu Josefa Jungmanna.

V hlavních rolích účinkovaly studentky sexty a septimy (a dva chlapci - "hosté" v jinak dívčím ansámblu). Díky jejich suverénnímu hereckému výkonu se náročný a myšlenkově komplikovaný Shakespearův text podařilo oživit tak, že publikum nadšeně aplaudovalo.

Jako režisér představení bych tímto chtěl poděkovat všem účinkujícím studentům za entuziasmus a úsilí, s nimiž přistoupili k náročnému Shakespearovu textu. Bylo mi potěšením a radostí, že při tom mohu asistovat.

Na této stránce se budou postupně objevovat další materiály související s naší inscenací Bouře.

David Hollan